10 lat Fundacji Akademii Aesculap w Polsce

Szybka wyszukiwarka produktów

Wybierz kategorię lub podkategorię

10 lat Fundacji Akademii Aesculap w Polsce

W tym roku Fundacja Akademia Aesculap w Polsce obchodzi wyjątkowy jubileusz. Już od 10 lat organizuje specjalistyczne kursy i spotkania, których celem jest nie tylko podnoszenie kompetencji pracowników służby zdrowia, ale także wymiana doświadczeń między specjalistami różnych dziedzin – m.in. chirurgii, pielęgniarstwa, farmacji czy weterynarii. Z tej okazji pragniemy przybliżyć Państwu działalność Fundacji oraz pokazać jak zmieniała się przez lata, dostosowując się do obecnej rzeczywistości.

Holistyczne podejście do kształcenia personelu medycznego

Fundacja Akademia Aesculap, zlokalizowana w Nowym Tomyślu, to jedna z 43 placówek na świecie. Przez dziesięć lat działalności polska filia stała się jednym z wiodących oddziałów, cieszących się uznaniem nie tylko ekspertów, ale także uczestników organizowanych przez nią szkoleń.

Pięć sal wykładowych wyposażonych w sprzęt multimedialny oraz nowoczesne pomieszczenia warsztatowe, pozwalają na organizowanie kursów składających się nie tylko z części teoretycznej, ale i praktycznej. Dzięki temu osoby biorące udział w szkoleniach mogą pozyskać wiedzę niezbędną do poszerzenia kompetencji zawodowych oraz zdobyć cenne doświadczenie podczas zajęć praktycznych, prowadzonych przez ekspertów różnych specjalizacji.

Warto zaznaczyć, że Fundacja Akademia Aesculap organizuje szkolenia nie tylko we własnych murach, ale również w szpitalach i placówkach medycznych na terenie całego kraju, tworząc przestrzeń do merytorycznych spotkań wybitnych specjalistów oraz poszerzania wiedzy z zakresu rozmaitych dziedzin medycyny.

Nowe rozwiązania w działalności Fundacji

Do wybuchu pandemii w Fundacji odbywały się jedynie kursy stacjonarne, jednak zwiększająca się liczba zakażeń koronawirusem oraz obostrzenia z tym związane, zmusiły ją do podjęcia działań, które do tej pory nie były wdrażane w ramach działalności Akademii. Tym sposobem wprowadzone zostały webinary, które pozwoliły na rzetelne przekazywanie wiedzy online.

Dostosowanie spotkań online do tak szerokiego grona odbiorców wymagało wielu prób i przygotowań, jednak ostatecznie, dzięki mobilizacji i zaangażowaniu całego zespołu, szkolenia internetowe przypadły do gustu zarówno kursantom, jak i specjalistom prowadzącym spotkania. W latach 2020-2021 Fundacja Akademia Aesculap przeprowadziła niemal 130 webinarów, w których łącznie wzięło udział prawie 23 000 uczestników. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że kursy online na stałe zagościły w portfolio szkoleń prowadzonych przez Akademię.

Co ważne, wprowadzenie webinarów stało się również solidną podstawą do nawiązania współpracy z wieloma uczelniami i stowarzyszeniami naukowymi, pozwalając na poszerzenie oferty szkoleń.

10 lat doświadczenia w organizacji szkoleń

Już od dekady Fundacja Akademia Aesculap poprzez swoje zaangażowanie i profesjonalizm przyciąga coraz więcej pracowników służby zdrowia, pragnących rozwijać się w obrębie swoich specjalizacji. Poprzez rzetelną realizację misji, jaką jest edukacja i kształcenie personelu medycznego, cieszy się zaufaniem i uznaniem, czego potwierdzeniem jest m.in. prestiżowa akredytacja Royal College of Surgeons – organizacji promującej i rozwijającej standardy leczenia z zakresu chirurgii i stomatologii.

Współpraca z organizacjami o podobnych wartościach, w tym m.in. z Towarzystwem Chirurgów Polskich, akredytacje kursów przez odpowiednie izby lekarskie oraz specjalistyczne wsparcie merytoryczne, pozwalają na zapewnienie możliwie najlepszego poziomu przekazywania wiedzy, przekładającego się na budowanie pozycji eksperta w zakresie specjalistycznych szkoleń[AB1] .

Chcąc uczcić ten wyjątkowy jubileusz, świętując razem z kursantami oraz specjalistami współpracującymi z Fundacją, Akademia Aesculap przygotowała cykl wirtualnych spotkań „10 webinarów na 10-lecie istnienia”, poruszających zagadnienia, których do tej pory nie było w jej portfolio. Więcej informacji znajduje się na profilu Fundacji TUTAJ.

Facebook Akademii Aesculap

Kliknij tutaj
Doctors and nurses coordinate hands. Concept Teamwork

Zobacz nasze poprzednie wpisy na blogu