HISTORIA o terapii żywieniowej

Szybka wyszukiwarka produktów

Wybierz kategorię lub podkategorię

"Apetyt na życie"

Marek Lichota, Polak żyjący z zespołem krótkiego jelita, może na nowo cieszyć się życiem dzięki żywieniu pozajelitowemu.

Trudno sobie wyobrazić życie bez jelit w wyniku choroby Crohna. Natychmiast pojawiają się liczne pytania. Jak wpływa to na nasze życie? Jak zmienia się podejście do żywienia? W jakim stopniu stan zdrowia wpływa na sprawy codzienne, takie jak praca, rodzina i przyjaciele? Marek Lichota, Polak cierpiący na zespół krótkiego jelita, opowiada własną historię o stosowaniu żywienia parenteralnego w warunkach domowych. Wyjaśnia, w jaki sposób odzyskał „apetyt na życie”, a także w jaki sposób te trzy słowa stały się jego mottem życiowym.

Stan zdrowia Marka Lichoty w ujęciu medycznym

Prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk przez większość swojej pracy zawodowej związany był z I Katedrą Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej CM UJ w Krakowie. Jest współtwórcą największej jednostki medycznej specjalizującej się w domowym żywieniu poza– i dojelitowym: Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Nutrimed. Obecnie pod jego nadzorem znajduje się ponad 100 pacjentów wymagających żywienia pozajelitowego. Jednym z nich jest Marek. Podczas ich pierwszego spotkania w 2005 r., stan Marka był zły. Dziś, jest źródłem inspiracji dla Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.