Razem dla Ukrainy!

Szybka wyszukiwarka produktów

Wybierz kategorię lub podkategorię

Razem dla Ukrainy!

B. Braun od samego początku solidaryzuje się z objętą działaniami wojennymi Ukrainą. Deklaracja pomocy długofalowej jest wiążąca, tak więc w dalszym ciągu pomagamy.

Po wcześniejszych inicjatywach tj. m.in. pomocy uchodźcom w zakwaterowaniu, znalezieniu pracy, zbiórkach darów rzeczowych i pieniężnych, tym razem B. Braun Polska podał pomocną dłoń organizacji DEBRA, a tym samym chorym na Ukrainie.

1. DEBRA

DEBRA jest organizacją założoną w Wielkiej Brytanii w 1978 roku przez grupę rodziców dzieci chorujących na EB. Od roku 2008 DEBRA International ma międzynarodowy zasięg. W ciągu ostatnich 40 lat powstało prawie 50 krajowych grup DEBRA na całym świecie, które pracują nad poprawą jakości życia osób  z EB.

2. EB (Epidermolysis Bullosa)

EB (epidermolysis bullosa) czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka, to zespół chorób skóry, które dotykają 1 na 50 tys. osób w skali świata. Skóra chorych jest na tyle wrażliwa, że nawet najmniejszy ucisk wywołuje pojawianie się niezwykle bolesnych pęcherzy. Chociaż obecnie obserwuje się bardzo obiecujący rozwój terapeutyczny, choroba jest nieuleczalna.  Jedyne dostępne opcje leczenia to łagodzenie objawów, takie jak leczenie bólu, pielęgnacja ran i zapobiegawcze bandażowanie. W chorobie możliwe jest uśmierzenie bólu poprzez stosowanie specjalnych opatrunków, które należy zmieniać przynajmniej 1 raz dziennie. Nie wolno w przypadku choroby EB stosować zwykłych gaz czy plastrów, ponieważ powodują odrywanie naskórka. Przeznaczone są do tego specjalne opatrunki, plastry medyczne, a do ich odklejania dedykowane temu środki, których obecnie na Ukrainie brak.  

3. Pomoc B. Braun

Pani Tetiana Zamorska – Prezes Debra Ukraina, krajowego biura Debra International oraz matka 19 letniego syna z ciężką postacią EB, mimo osobistych wyzwań cały czas pomaga grupie ukraińskich pacjentów z EB, przebywających w Polsce i na Ukrainie.

To właśnie ona, osoba niezwykła, o ogromnym sercu, obdarzona niespotykaną empatią, solidaryzując się z pacjentami z EB i ich rodzinami, zorganizowała pomoc humanitarną w postaci dużej ilości tego typu opatrunków i innych środków medycznych w Polsce. Problemem było dostarczenie ich na Ukrainę. Pobyt poza granicami swojego kraju, bariera językowa oraz ukraińskie przepisy bankowe uniemożliwiające jakiekolwiek rozliczenia Debra Ukraina z polskimi dostawcami usług logistycznych sprawiły, iż znalezienie i zorganizowanie odpowiedniego transportu okazało się niezwykle trudne.

Współpracując z Debra, B. Braun jako firma medyczna, szczególnie wrażliwa na potrzeby pacjentów i ich cierpienie, zaoferowała swój udział w tej pomocy. W efekcie, dzięki zaangażowaniu odważnego przedsiębiorcy, udało się zorganizować profesjonalny i bezpieczny przewóz środków opatrunkowych na Ukrainę. 5 czerwca towar dotarł szczęśliwie do Szpitala we Lwowie do dalszej dystrybucji do rodzin EB w różnych lokalizacjach.

Organizacja Debra dziękuje B. Braun oraz kierowcy za udzielenie pomocy, a my cieszymy się, że mogliśmy dołożyć kolejną „cegiełkę” w międzynarodowej inicjatywie „Solidarni z Ukrainą”.