You have successfully logged out.

B. Braun Polska

Pozyskiwanie nowych talentów

Jakub Szulc jest kierownikiem SSC IT EMEA w Polsce, nadzorującym wiele naszych codziennych działań i koordynującym działania mające na celu maksymalizację wydajności w IT Shared Service Center. Swoją karierę zawodową rozpoczął w B. Braun w 2008 roku w dziale controllingu, ale po czterech latach przeniósł się do działu IT, ponieważ zawsze był to jego preferowany obszar. Najważniejszą dla niego rzeczą jest rodzina, która daje mu dużo pozytywnej energii i poczucie równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Pan Szulc, co zmieniło się w Pana/Pani pracy od czasu wprowadzenia strategii B. Braun-kolejnej dekady?

Cyfryzacja odgrywa kluczową rolę w przyszłości firmy B. Braun. Zarówno w produkcji, jak i logistyce procesy muszą być usprawnione, uproszczone i przyspieszone. Ta funkcja działa tylko wtedy, gdy istnieje i działa bezproblemowo niezbędna, znormalizowana i zharmonizowana infrastruktura technologiczna. W tym zakresie w Centrum Usług Wspólnych (SSC) jesteśmy na czele transformacji. 

 

Jaki wkład chciałby Pan wnieść w strategię B. Braun na następną dekadę?

Im więcej form zostanie zastąpionych systemami cyfrowymi, tym więcej sztucznej inteligencji, górnictwa danych i robotyki jest używane w firmie B. Braun, tym więcej specjalistów IT będzie potrzebnych, aby sprostać wymaganiom codziennej działalności. Naszym celem i wspólnym zobowiązaniem jest zaprzestanie outsourcingu tego rodzaju usług partnerom zewnętrznym. Mój wkład w strategię B. Braun-następna dekada polega więc przede wszystkim na przyciągnięciu nowych talentów do firmy, zarówno poprzez nowych pracowników, jak i rozwój naszych pracowników.

 

Jakie zmiany uważasz za łatwe?

Ciekawą rzeczą w pracy w Centrum Usług Wspólnych jest to, że każdy dzień pracy jest inny i całkowicie nieprzewidywalny z dużym doświadczeniem międzykulturowym. Miałem szczęście znaleźć wspaniałych współpracowników, z którymi zrobiliśmy wspaniały zespół, zaangażowanych w pomoc pracownikom B. Braun w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w kwestiach IT. Pracując w weekendy lub na dyżurze, odpowiadamy nawet za wszystkie kraje, w których firma B. Braun ma oddziały. 

 

Które z nich wydawały Ci się trudne?

Gdy w 2018 roku przeprowadziłam się do Centrum usług wspólnych, trudno było mi najpierw spojrzeć na globalną perspektywę, ponieważ przyzwyczaiłam się do IT w Polsce, więc musiałam zmienić swoje nastawienie i myślę, że wielu pracowników czuje się tak samo. Dlatego zanim staniemy się prawdziwie globalną firmą, prawdopodobnie upłynie trochę czasu, ale im bardziej zharmonizowane rozwiązania lub infrastruktura, z których korzystamy, i im więcej doświadczenia wymieniamy się z naszymi międzynarodowymi kolegami, tym bardziej wydajna będzie praca B. Braun w przyszłości. 

 

Jakie znaczenie ma dla Ciebie kultura korporacyjna B. Braun?

Naprawdę doceniam fakt, że firma B. Braun ceni sobie różnorodność. Wartością dodaną są różne perspektywy, doświadczenia i pochodzenie. Tworzymy kulturę, w której wszyscy pracownicy mogą być sobą. Równie ważne jest dla mnie, aby nasza praca przyczyniała się do poprawy ochrony zdrowia. To właśnie mówię nowym pracownikom podczas procesu wdrażania: Niezależnie od tego, czy tworzysz fakturę, programujesz nowy system, pracujesz w dziale sprzedaży czy logistyki, ostatecznym celem jest pomoc w ratowaniu życia poprzez dostarczanie najlepszych produktów medycznych.

Twój czas, aby być z nami

W sytuacji kryzysowej potrzebujemy ludzi, którzy się rozwijają i przejmują odpowiedzialność. Kto z nami aktywnie kształtuje przyszłość opieki zdrowotnej.

Aplikuj teraz
Powiązane materiały

Poznaj więcej historii zmian

Jak wygląda praca w firmie B. Braun?

Jeśli się zastanawiasz, tutaj znajdziesz odpowiedzi. Prawdopodobnie nawet zaskakujące...

Dowiedz się, jak